Pompy ciepła w Bydgoszczy od firmy Fenix Energy

Wybór odpowiedniej pompy ciepła nie jest prosty. Aby rozwiać wątpliwości, warto w tym celu skonsultować się z naszymi doradcami. Ustalą oni, jaki rodzaj pompy ciepła może okazać się najlepszy dla konkretnego budynku i lokalizacji. Oferujemy montaż pomp ciepła w Bydgoszczy i okolicach województwa kujawsko-pomorskiego dla domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, firm oraz instytucji.

Jakie pompy ciepła na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oferuje Fenix Energy?

Pompy ciepła powietrze-woda (tzw. powietrzna) oraz solanka-woda (tzw. gruntowa) to rozwiązania, które należy potraktować jako długofalową inwestycję we własny dom, firmę i środowisko. Czym się charakteryzują oba rodzaje pomp ciepła montowane przez naszą firmę na terenie Bydgoszczy?

Pompy ciepła powietrzne

Pompy ciepła powietrze-woda (powietrzne) uchodzą za urządzenia proste w obsłudze. Jednocześnie, ich utrzymanie oraz eksploatacja nie generuje nadmiernie wysokich kosztów w porównaniu z innymi źródłami do ogrzewania budynków. To jeszcze nie wszystko, ponieważ systemy te nie wymagają instalacji kolektorów/rur w ziemi. Taki stan rzeczy sprawia, że są one dobrym wyborem dla takich obiektów, w pobliżu których nie ma odpowiedniej przestrzeni na instalację kolektorów gruntowych.

pompy ciepła kujawsko pomorskie

Pompy ciepła gruntowe

Z drugiej strony pompy ciepła solanka-woda (gruntowe) cechują się wyższą wydajnością przy niskich temperaturach otoczenia i stabilnym dolnym źródłem. Niestety, wymagają one wykonania odwiertów lub kolektora poziomego. A zatem, jeśli dysponujesz budynkiem z terenem dookoła, będzie to wybór idealny.

Pompy ciepła w kujawsko-pomorskim — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pompy ciepła to nowoczesne oraz ekologiczne źródła ciepła, zyskują one coraz większą popularność w Polsce. Ich głównymi zaletami są:

  • oszczędność energii i kosztówpompy ciepła pobierają energię z powietrza, wody czy gruntu, jest to znacznie tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie niż tradycyjne źródła ciepła,
  • ekologia — korzystanie z pomp ciepła jest przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emituje się wówczas szkodliwych substancji do atmosfery (takich jak: CO2, azot itp.).

Oprócz powyższych warto zwrócić uwagę na możliwość połączenia pomp ciepła z fotowoltaiką. Fotowoltaika pozwala na produkcję energii z odnawialnych źródeł energii (tj. promieni słonecznych), co powinno w dłuższej perspektywie przynieść zwrot zainwestowanego kapitału. Wbrew ogólnemu przekonaniu fotowoltaika produkuje również prąd w dni pochmurne czy podczas opadów deszczu-tylko z mniejszą efektywnością.

Fenix Energy pompy ciepła w Bydgoszcz — dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy Fenix Energy. Wyróżnia nas kompleksowe podejście do klienta, konkurencyjne ceny oraz szeroki zakres usług. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii, co umożliwiło nam stworzenie fantastycznej oferty dla naszych klientów. Zajmujemy się zarówno sprzedażą pomp ciepła, jak i ich montażem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oferujemy pompy ciepła takich uznanych marek jak Bosch, Saunier Duval czy Stiebel Eltron. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Chciałbyś skorzystać z naszych usług? Zapraszamy do kontaktu

pompy ciepła bydgoszcz
montaż pomp ciepła w kujawsko pomorskim
montaż pomp ciepła w bydgoszczy